Użyteczny

Kamery monitoringu – Hikvision ColorVu

Jakie kamery do monitoringu kupić w 2023

Skuteczny monitoring to odpowiednio dobrane urządzenia. Każdy budynek rządzi się swoimi prawami. W warunkach zewnętrznych polecamy kamery IP Bullet, które możemy wygodnie wyregulować na nóżce. Jeśli chodzi o kamery zewnętrzne kopułowe, w warunkach na zewnątrz domu, powinniśmy wybierać urządzenia z diodami LED lub EXIR. Raczej staramy się unikać kamer IP ze szklanym kloszem. Wadą takiego rozwiązania jest cieknącą woda po kopule kamery i parująca osadzająca się para na obiektywie kamery.

Jeśli wybierasz samodzielne kamery IP na kartę pamięci, warto aby nagrywanie i rejestrowanie obrazu odbywało się przez wybrany okres czasu, który będzie dla nas satysfakcjonujący. Nie zawsze karta pamięci wewnątrz kamery, umożliwi odpowiednio długi zapis nagrań. Stosując profesjonalny monitoring możemy zastanowić się nad tym aby zakupić rejestrator do monitoringu wraz z dyskiem twardym. Jest to rozwiązanie przyszłościowe oraz zapewniające bezpieczeństwo archiwizacji nagrań w innym miejscu jak kamera, z której złodziej może wyciągnąć kartę SD.

Technologia Hikvision Colorvu i Acusense – czym się wyróżnia

Aktualnie są to najnowsze modele kamer, umożliwiające zapis w kolorze zarówno w dzień jak i w nocy. Dodatkowo te urządzenia nie wymagają dodatkowego oświetlania wspomagającego ich pracę. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że diody LED będą mocno widoczne i rażące. Dla niektórych jest to zaleta, bo same światło białe jest istotnym motywatorem odstraszającym intruza.

Kamery Hikvision Acusense to urządzenia zapewniające analitykę obrazu. Dzięki temu wykorzystując funkcje alarmowe możemy odróżnić od siebie obiekty, zwierzęta, ludzi, przedmioty, warunki pogodowe itp. Następne przeglądanie i filtrowanie zdarzeń pozwoli łatwo wyciągnąć interesujący nas materiał, natomiast przeglądanie po zdarzeniach przyspieszy odnalezienie interesującego nas fragmentu zapisu. Oprócz tego detekcja ruchu jest na najwyższym poziomie, przez co oszczędzamy miejsce na dysku twardym.

Jakie cechy posiadają dodatkowo kamery Acusense i Hikvision ColorVu

Kamery oprócz tego, że umożliwiają nagrywanie obrazu w dzień i w nocy, mogą posiadać wbudowany mikrofon rejestrujący nagrania audio. Bezpieczeństwo domu czy firmy, może wiązać się nie tylko z jakością rejestrowanego obrazu, i umożliwiać zdalny dostęp. Dopasowując model, który posiada właściwy obiektyw, mamy pewność, że ujrzymy interesujące nas szczegóły obrazu z konkretnej odległości. Ciekawą propozycją w monitoringu jest wykrywanie ruchu, rozpoznawanie twarzy i widoczność nocna.

Wybieraj kamery IP z funkcją Motozoom, jeśli chcesz zdalnie dopasować ogniskową obiektywu pod swoje potrzeby. W każdej chwili na podglądzie bieżącym możemy przybliżyć i oddalić podgląd bieżący.

Odpowiednio dopasowane parametry sprzętu pozwolą na funkcję powiadomień na żywo na telefon lub z tabletu, Dzięki temu korzystając z monitoringu, możemy w pewnym sensie imitować system alarmowy oszczędzając sporo pieniędzy.

alt

Łączenie kamer IP z wideodomofonem w jednej aplikacji – czy jest możliwe?

Jeśli chcesz wykorzystać kamery przemysłowe do podglądu na monitorze Twojego wideodomofonu, możesz do tego celu wykorzystać panel wewnętrzny. Musimy jednak pamiętać, że nigdy stacja bramowa z kartą pamięci, nie jest w stanie zastąpić rejestratora CCTV. Wideodomofon IP może pełnić funkcję podglądu bieżącego. Jest to bardziej dodatek, niż baza. Musimy pamiętać, że taki monitor posiada ograniczenia w rozdzielczości wyświetlanego obrazu i kamery IP zwyczajnie nie pokażą pełni swojego potencjału i jakość rejestrowanego obraz będzie odczuwalnie niższa.

Monitoring domu – jakie urządzenia będą odpowiednie

Preferujemy kamery o rozdzielczości minimum 4 megapiksele oraz rejestrator 8 kanałowy IP z wbudowanym zasilaniem PoE. Z reguły taka konfiguracja będzie wystarczająca i pozwoli na późniejszą rozbudowę o kolejne urządzenia. Połączenie i przesyłanie transmisji obrazu odbywa się przez interfejs RJ45 po jednym przewodzie sieciowym. Oznacza to, że do jednej kamery, potrzebujemy tylko jednej skrętki. Instalacja jest łatwa a samo podłączenie i konfiguracja sprzętu, nie powinna zając wiele czasu.

W pomieszczeniach możemy montować kamery kopułowe, natomiast kamery zewnętrzne mogą być w obudowie tubowej lub kopułowej bez klosza. Pamiętajmy, że wybierając monitoring istotny będzie podgląd na żywo z dowolnego miejsca na świecie, umożliwi to nam dostęp do sytemu jeśli często podróżujemy. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami. Dobieramy systemy monitoringu od 9 lat, dzięki czemu potrafimy odpowiednio dopasować urządzenia, które sprawdzą się jako monitoring domu i monitoring firmy.